Ремонт, обслуговування, продаж комплектуючих до вендінгової та розважальної техніки
Головна Комплектуючі Послуги Архів Контакти

Огдяд купюроприймача P77- p5 (виробник фірма ICT, Тайвань).

Дана стаття написана, виходячи з практики ремонту та обслуговування цих купюроприймачів, і спрямована допомогти нашим клієнтам зорієнтуватися у виборі купюроприймача. Все сказане нижче не носить рекомендаційного характеру і є нашою особистою думкою. В подальшому ми плануємо зробити огляди більшості найбільш поширених купюроприймачів. В цій статті ми розглянули купюроприймач P-77-p5 виробника ICT (Тайвань). Даний акцептор (фото 1) оснащений купюроукладачем на 500 купюр (P-77-p2 на 150 купюр).

Основні технічні характеристики:

- напрямок прийому купюри – 4;

- розпізнання купюр - 96% і більше;

- швидкість прийому - прибл. 2 сек (включаючи процес укладання банкноти);

- інтерфейс - S.T.D pulse, RS232 (ICT-004);

- джерело живлення - 12В DC, 2A;

- споживана потужність, в режимі очікування: 12В DC, 210мА; в робочому режим: 12В DC, до 2A;

- умови зберігання та експлуатації - допустимий діапазон температури в режимі експлуатації: 0C ~ +55C; температура зберігання : -20C ~ +60C; вологість: 30% - 85% (при відсутності конденсату);

- вага - P70-P5 и Р77-P5: 2 кг (брутто).

Особливості відзначені виробником:

1. Модернізовані давачі з легкістю розрізняють фальшиві банкноти високої якості, гарантуючі ультимативний рівень безпеки;

2. 99.9% захист від витягання купюр («фішинг»);

3. Модифікація механічних вузлів значно збільшила швидкість прийому купюр;

4. Швидкий та ефективний аналіз купюр;

5. Купюроприймач легко витягається обслуговуючим персоналом та просто чиститься;

6. Швидке оновлення програмного забезпечення за допомогою вбудованого конектора (Flash ROM).

P-77-p5 можно віднести до купюроприймачів бюджетного класу з добрим прийомом купюр. Для України існують дві версії прошивки 1-50 и 5-500 гривен. Купюроприймач стабільно приймає всі купюри, включаючи проблемні зразки купюр 10 та 200 гривен. На передній панелі має приємну динамічну індикацію зі зміною кольору. Випромінюючи та приймальні сенсори захищені пластмасовими вставками, що ускладнює їх забруднення. Основні деталі корпусу зроблені з металу, що забезпечує міцність конструкції. Наявність конфігураторів дозволяє безпосередньо на автоматі змінювати довжину імпульсу, деномінацію, заборону (дозвіл) на прийом окремих купюр. В робочому та відкаліброваному купюроприймачі відсоток прийому близький до вказаного виробником, проте акцептор дуже критичний до зігнутих кутів купюри. При прийомі та вкладанні купюр акцептор створює доволі великий шум, що пов'язано з конструкцією механізму протяжки та вкладання, однак це не впливає на його роботу. Купюроприймач не має самокалібровки, тому, після тривалої роботи або чищення від сильного забруднення, потребує калібрування.

Декілька слабких місць є в механіці купюроприймача (фото 2). Доволі часто (особливо коли акцептор закріплений на дверці автомату) ушкоджується вузол кріплення корпусу механізму укладки до купюроприймача (фото 2, поз.2), при цьому ведуча шестерня механізму протяжки не входить в повне зчеплення з ведомою шестернею механізму укладки (фото 2, поз.1). Це призводить до зношення шестерень та збільшення шуму при роботі. Крім цього, бувають випадки, коли виходять з посадочного місця втулки, що стопорять вісь валиків протяжки купюр (фото 2, поз.3). Це призводить до погіршення прийому купюр та підвищеному зношенню шестерень механізму протяжки. Електроніка купюроприймача виконана доволі надійно, основною проблемою, що виникає після тривалої роботи, є погіршення прийому внаслідок забруднення сенсорів та погіршення параметрів фотоелементів. В такому випадку необхідна чистка та калібровка сенсорів, якщо це не дасть результату, то заміна оптичних елементів (як правило, випромінювачів). Процедура заміни плат фотоелементів нескладна, хоча, щоб добратися до плати приймачів, необхідно розібрати майже весь купюроприймач. Це займає деякий час, але при певних навичках не створює особливих незручностей. Плати та обладнання для калібрування можна придбати у представників ICT в Україні.

Окремо необхідно відмітити проблеми цього купюроприймача при роботі на відкритому повітрі. При перепаді температур та високій вологості на металічному корпусі утворюється конденсат, який стікає на процесорну плату. Результати цього можна побачити на фото 3. В половині випадків така плата відновленню не підлягає.

Конструктивно електронна частина акцептора складається з трьох плат: процесорної плати (фото 3), плати випромінювачів (верхня плата) та плати приймачів (середня плата). Прошивка та калібрування здійснюється за допомогою адаптера, що під'єднується до комп'ютера.

Зі всього вищезгаданого можна зробити висновок: купюроприймач P77-p5 є моделлю бюджетного класу з хорошим прийомом купюр, призначений для експлуатації в закритих приміщеннях і придатний як для вендінгової так і для ігрової техніки. Небажано його експлуатація на відкритому повітрі. При встановленні в автоматі необхідно вибирати місце так, щоб зменшити імовірність ушкодження кріплення механізму укладки до самого купюрника (так, наприклад, небажано кріпити акцептор на двері автомату).